Results of the race

Check your pigeons results.
?> ?>
POSITION TEAM NAME COUNTRY RING ORDER ARRIVAL FLYING TIME SPEED COEFICIENT
1 JULIAN DINU Spain ESP-19-060011
1/2 15h:01':13,39" 7h:01’:13" 949.63 m/min 0.004
2 THONE PIGEONS BELGICA BE-19-5095607
1/3 15h:11':42,14" 7h:11’:42" 926.569 m/min 0.007
3 TEAM NORWEGIAN TURBO B NORUEGA NOR-19-026-1899
MOJO 952
1/3 15h:42':13,68" 7h:42’:13" 865.395 m/min 0.011
4 PEETERS-VAN CROMBRUGGEN BELGICA BE-19-6107044
BOBETTE
1/6 15h:42':17,14" 7h:42’:17" 865.27 m/min 0.015
5 TEAM SWEECK-FRACKOWIAK POLONIA PL-19-1200361
1/4 16h:01':22,48" 8h:01’:22" 830.967 m/min 0.019
6 SBAAI HICHAM-YASSIN AANAN J MARRUECOS ESP-19-145340
1/4 16h:01':23,40" 8h:01’:23" 830.939 m/min 0.022
7 FRÈRES ELOIYDE A MARRUECOS MAROC-19-17703
SAFIOTA
1/2 16h:01':26,85" 8h:01’:26" 830.852 m/min 0.026
8 ANDREAS BEHLKE Germany DV-19-09478-1057
1/2 16h:01':36,28" 8h:01’:36" 830.565 m/min 0.03
9 RIDA GZOULY F MARRUECOS ESP-19-145163
1/4 16h:10':18,70" 8h:10’:18" 815.827 m/min 0.034
10 MIGUEL SOTO RODRIGUEZ Spain ESP-19-140309
1/3 16h:10':32,96" 8h:10’:32" 815.439 m/min 0.037
11 HAMMOUDA/OUMAST/HARCHAOUI/NADI MARRUECOS MAROC-19-80478
1/5 16h:28':16,19" 8h:28’:16" 786.988 m/min 0.041
12 SBAAI HICHAM-YASSIN AANAN I MARRUECOS ESP-19-145227
1/4 16h:28':29,75" 8h:28’:29" 786.653 m/min 0.045
13 RIDA GZOULY F MARRUECOS ESP-19-145041
2/4 16h:42':17,66" 8h:42’:17" 765.868 m/min 0.049
14 ANTONIO LOPEZ CONEJO Spain ESP-19-111808
1/4 16h:58':48,66" 8h:58’:48" 742.39 m/min 0.052
15 SBAAI HICHAM-YASSIN AANAN I MARRUECOS MAROC-19-23226
2/4 17h:04':12,07" 9h:04’:12" 735.024 m/min 0.056
16 TIGER TEAM ITALIA IT-19-9106032
1/2 17h:04':17,83" 9h:04’:17" 734.911 m/min 0.06
17 JENSEN/BRAKSTAD DINAMARCA DAN-19-068-0062
1/3 17h:04':28,64" 9h:04’:28" 734.664 m/min 0.063
18 MORAD BIHI Spain ESP-19-271670
1/1 17h:12':18,38" 9h:12’:18" 724.244 m/min 0.067
19 MONICK NYS-KRIS GOVERS B BELGICA BE-19-6201185
FALCO
1/4 17h:45':02,64" 9h:45’:02" 683.722 m/min 0.071
20 DIETER SIEBERT Germany DV-19-06723-9020
1/1 17h:45':18,52" 9h:45’:18" 683.41 m/min 0.075
21 EMERALD&DIAMONDS DYNASTY B IRLANDA DEL NORTE GB-19-V17875
DYNASTY 875
1/3 17h:45':53,94" 9h:45’:53" 682.73 m/min 0.078
22 BODNAR PIGEONS TEAM REPUBLICAESLOVACA SK-19-03503-1169
JUZETTA
1/5 17h:45':58,31" 9h:45’:58" 682.633 m/min 0.082
23 SBAAI HICHAM-YASSIN AANAN A MARRUECOS MAROC-19-23212
1/4 17h:53':14,46" 9h:53’:14" 674.271 m/min 0.086
24 ARNE PORSMOSE DINAMARCA DAN-19-026-0044
1/2 17h:58':34,00" 9h:58’:34" 668.263 m/min 0.09
25 DENIS CULIC CROACIA CRO-19-05869
1/2 17h:58':39,29" 9h:58’:39" 668.17 m/min 0.093
26 MARTIN SAEVAREID NORUEGA NOR-19-032-73
MS73
1/2 17h:58':47,34" 9h:58’:47" 668.021 m/min 0.097
27 GONZALO VALERO MARTIN A Spain ESP-19-143820
1/5 17h:58':50,33" 9h:58’:50" 667.965 m/min 0.101
28 JENSEN/BRAKSTAD DINAMARCA DAN-19-068-0083
2/3 18h:28':20,45" 10h:28’:20" 636.605 m/min 0.104
29 HOK REIJNEN-BOLTON C HOLANDA NL-19-1001765
1/3 18h:28':30,11" 10h:28’:30" 636.436 m/min 0.108
30 ARTIC LOFT OF NORWAY B NORUEGA NOR-19-032-384
ARTIC GASTON
1/2 18h:33':07,52" 10h:33’:07" 631.795 m/min 0.112
31 TANDEM NORTE Spain ESP-19-236126
1/4 18h:33':10,28" 10h:33’:10" 631.745 m/min 0.116
32 NOVAK PAVEL REPUBLICAESLOVACA SK-19-01301-415
MAJO
1/3 18h:33':23,63" 10h:33’:23" 631.529 m/min 0.119
33 HAMMOUDA/OUMAST/HARCHAOUI/NADI MARRUECOS MAROC-19-50004
2/5 18h:52':18,85" 10h:52’:18" 613.215 m/min 0.123
34 RIDA GZOULY F MARRUECOS ESP-19-145051
3/4 18h:52':37,26" 10h:52’:37" 612.917 m/min 0.127
35 DEKKER BROTHERS PAISESBAJOS NL-19-1721023
BALTHAZAR
1/3 19h:00':24,71" 11h:00’:24" 605.694 m/min 0.131
36 KROLICZEK JANUSZ POLONIA PL-19-157970
1/5 19h:06':45,17" 11h:06’:45" 599.925 m/min 0.134
37 EMERALD&DIAMONDS DYNASTY B IRLANDA DEL NORTE GB-19-V17907
DYNASTY 907
2/3 19h:06':54,15" 11h:06’:54" 599.79 m/min 0.138
38 SCHREEL DIETER BELGICA BE-19-3016368
1/1 19h:07':08,87" 11h:07’:08" 599.58 m/min 0.142
39 SCHMIDT-SOMMER Germany DV-19-04465-166
1/5 19h:11':28,12" 11h:11’:28" 595.711 m/min 0.146
40 VICTOR GOMEZ RODRIGUEZ Spain ESP-19-040035
1/1 19h:13':28,89" 11h:13’:28" 593.942 m/min 0.149
41 KUBACEK LUBOMIR REPUBLICACHECA CZ-19-0234-3410
EPSILON
1/5 19h:13':48,67" 11h:13’:48" 593.648 m/min 0.153
42 WLOSINSKI PAWEL POLONIA PL-19-018-2509
1/2 19h:19':41,78" 11h:19’:41" 588.509 m/min 0.157
43 TANDEM DODEA CLAUDIO-CHULO B Spain ESP-19-058052
1/3 19h:19':46,38" 11h:19’:46" 588.437 m/min 0.16
44 FAMILIE SOELLNER Germany DV-19-02733-1986
1/6 19h:33':14,27" 11h:33’:14" 577.006 m/min 0.164
45 M&C HANSEN DINAMARCA DAN-19-023-0956
1/3 19h:51':11,07" 11h:51’:11" 562.443 m/min 0.168
46 DAVID GIMENEZ Spain ESP-19-070411
1/2 19h:51':17,97" 11h:51’:17" 562.364 m/min 0.172
47 MIGUEL SOTO RODRIGUEZ Spain ESP-19-114858
2/3 20h:06':08,21" 12h:06’:08" 550.863 m/min 0.175
48 TEAM KLAT DINAMARCA DAN-19-049-4332
1/4 20h:06':35,13" 12h:06’:35" 550.522 m/min 0.179
49 DANISH PIGEON RACE DINAMARCA ESP-19-089759
1/4 20h:06':42,72" 12h:06’:42" 550.433 m/min 0.183
50 FRÈRES ELOIYDE A MARRUECOS MAROC-19-17721
LADY
2/2 20h:06':43,18" 12h:06’:43" 550.421 m/min 0.187
51 JUAN LUIS HERNANDEZ SAEZ Spain ESP-19-037105
1/4 20h:06':49,85" 12h:06’:49" 550.345 m/min 0.19
52 AAAP KSAR ELKEBIR Spain ESP-19-271664
1/3 20h:06':51,23" 12h:06’:51" 550.32 m/min 0.194
53 ALEXANDER GEBEL Germany DV-19-07407-125
1/4 20h:19':43,23" 12h:19’:43" 540.748 m/min 0.198
54 DEKKER BROTHERS PAISESBAJOS NL-19-1721026
DUNCAN
2/3 20h:22':34,38" 12h:22’:34" 538.672 m/min 0.201
55 SBAAI HICHAM-YASSIN AANAN B MARRUECOS ESP-19-145393
1/5 20h:24':13,29" 12h:24’:13" 537.478 m/min 0.205
56 FRANCISCO VIDAURRE Spain ESP-19-115573
1/2 20h:24':21,35" 12h:24’:21" 537.382 m/min 0.209
57 MIGUEL ANGEL VENY Spain ESP-19-178946
1/4 20h:24':29,86" 12h:24’:29" 537.285 m/min 0.213
58 SAS RYSZARD Spain ESP-19-057592
1/3 08h:21':42,54" 24h:21’:42" 273.654 m/min 0.216
59 JANKOWSKI ANDRZEJ POLONIA PL-19-012-11402
1/1 08h:34':12,45" 24h:34’:12" 271.334 m/min 0.22
60 RIDA GZOULY D MARRUECOS ESP-19-145214
1/5 08h:47':07,21" 24h:47’:07" 268.977 m/min 0.224
61 RIDA GZOULY J MARRUECOS ESP-19-145174
1/4 08h:49':51,92" 24h:49’:51" 268.483 m/min 0.228
62 RIDA GZOULY B MARRUECOS ESP-19-145204
1/2 08h:49':58,59" 24h:49’:58" 268.462 m/min 0.231
63 ANTONIO ROCAMORA Spain ESP-19-094084
1/2 08h:58':00,52" 24h:58’:00" 267.023 m/min 0.235
64 DR. ANDREAS LÃœDTKE Germany DV-19-03004-300
1/4 09h:03':02,79" 25h:03’:02" 266.128 m/min 0.239
65 PALOMA NO ACTIVADA
Breeded by: UKRAINE MASTER
Germany DV-19-07407-121
1/4 09h:05':14,59" 25h:05’:14" 265.74 m/min 0.243
66 EQUIPO FAMILIA SCHILLING Spain ESP-19-086072
1/4 09h:06':22,46" 25h:06’:22" 265.54 m/min 0.246
67 DAVID GRANIZO ROJO Spain ESP-19-056576
1/3 09h:23':02,42" 25h:23’:02" 262.634 m/min 0.25
68 FAMILIA VALERO Spain ESP-19-143932
1/4 09h:32':05,77" 25h:32’:05" 261.082 m/min 0.254
69 SBAAI HICHAM-YASSIN AANAN A MARRUECOS ESP-19-145384
2/4 09h:34':05,40" 25h:34’:05" 260.742 m/min 0.257
70 SBAAI HICHAM-YASSIN AANAN D MARRUECOS MAROC-19-23211
1/3 09h:34':13,68" 25h:34’:13" 260.719 m/min 0.261
71 SZCZOCZARZ GRZEGORZ POLONIA PL-19-870019
1/4 09h:39':10,41" 25h:39’:10" 259.881 m/min 0.265
72 FAMILY SCHREEL BELGICA BE-19-3016363
1/2 09h:49':51,54" 25h:49’:51" 258.089 m/min 0.269
73 RIDA GZOULY J MARRUECOS ESP-19-145137
2/4 09h:50':00,05" 25h:50’:00" 258.065 m/min 0.272
74 SZYMANSKI GRZEGORZ POLONIA PL-19-0384-12407
1/4 09h:50':05,11" 25h:50’:05" 258.051 m/min 0.276
75 HOK REIJNEN-BOLTON A HOLANDA NL-19-3923047
1/4 09h:50':07,86" 25h:50’:07" 258.045 m/min 0.28
76 FRÈRES ELOIYDE B MARRUECOS MAROC-19-17718
CHALLENGER
1/1 09h:51':12,51" 25h:51’:12" 257.865 m/min 0.284
77 DERBY CVN A Spain ESP-19-086811
1/2 09h:51':18,71" 25h:51’:18" 257.848 m/min 0.287
78 RIDA GZOULY C MARRUECOS ESP-19-145103
1/2 09h:55':05,06" 25h:55’:05" 257.221 m/min 0.291
79 TEAM DR. TEERACHON TEC A TAILANDIA TH19-11441
POELSKE 441
1/1 09h:55':34,04" 25h:55’:34" 257.141 m/min 0.295
80 TANDEM DODEA CLAUDIO-CHULO A Spain ESP-19-058121
1/3 09h:56':07,63" 25h:56’:07" 257.05 m/min 0.299
81 SBAAI HICHAM-YASSIN AANAN F MARRUECOS ESP-19-145197
1/5 09h:56':29,94" 25h:56’:29" 256.99 m/min 0.302
82 GERHARD DEBUS Germany DV-19-08874-477
1/2 09h:59':41,57" 25h:59’:41" 256.462 m/min 0.306
83 IOAN MARCEL DUMITRAS Spain ESP-19-075036
1/2 10h:00':08,02" 26h:00’:08" 256.388 m/min 0.31
84 MAZIARZ RACING TEAM C POLONIA PL-19-0233-4614
FOREVER
1/3 10h:01':20,71" 26h:01’:20" 256.191 m/min 0.313
85 SBAAI HICHAM-YASSIN AANAN J MARRUECOS MAROC-19-23234
2/4 10h:03':22,40" 26h:03’:22" 255.858 m/min 0.317
86 EVIN P+N REPUBLICAESLOVACA SK-19-02601-10
KERRY10
1/3 10h:04':53,51" 26h:04’:53" 255.61 m/min 0.321
87 TANDEM DODEA CLAUDIO-CHULO B Spain ESP-19-058035
2/3 10h:08':22,84" 26h:08’:22" 255.042 m/min 0.325
88 SBAAI HICHAM-YASSIN AANAN I MARRUECOS ESP-19-145327
3/4 10h:08':25,61" 26h:08’:25" 255.034 m/min 0.328
89 TEAM ESSAADI-ELALMI Spain ESP-19-271700
1/4 10h:14':45,66" 26h:14’:45" 254.009 m/min 0.332
90 FAMILIE JOEKEL Germany DV-19-07001-446
1/3 10h:15':47,54" 26h:15’:47" 253.842 m/min 0.336
91 JOSE LUIS RODRIGUEZ VICENTE Spain ESP-19-185604
1/2 10h:15':59,74" 26h:15’:59" 253.81 m/min 0.34
92 AHNIBA & MOHAMEDE GZOULY MARRUECOS ESP-19-145052
1/3 10h:16':15,39" 26h:16’:15" 253.767 m/min 0.343
93 SG STEFFL Germany DV-19-08897-5350
1/3 10h:18':47,92" 26h:18’:47" 253.36 m/min 0.347
94 TEAM ESSAADI-ELALMI Spain ESP-19-271699
2/4 10h:22':04,15" 26h:22’:04" 252.834 m/min 0.351
95 KLAUS STIENEKER Germany DV-19-01654-314
KLAUSEL 314
1/3 10h:24':01,73" 26h:24’:01" 252.523 m/min 0.354
96 SZYMANSKI ZBIGNIEW POLONIA PL-19-0365-5030
1/5 10h:30':36,93" 26h:30’:36" 251.477 m/min 0.358
97 GOLDWINGS USA ESTADOSUNIDOSDEAMERI IF-EMC-19-3443
1/5 10h:30':47,30" 26h:30’:47" 251.448 m/min 0.362
98 SADLAK VENDELIN+ANDREJ REPUBLICAESLOVACA SK-19-01302-959
SPECIAL 959
1/4 10h:30':56,29" 26h:30’:56" 251.425 m/min 0.366
99 PETER HORVATH REPUBLICAESLOVACA SK-19-02001-217
TOHI 2
1/4 10h:35':37,61" 26h:35’:37" 250.687 m/min 0.369
100 MARCUS LECKE Germany DV-19-07398-8
1/4 10h:36':20,41" 26h:36’:20" 250.574 m/min 0.373
101 ANTONIO ROCAMORA Spain ESP-19-094099
2/2 10h:38':18,20" 26h:38’:18" 250.266 m/min 0.377
102 PEETERS-VAN CROMBRUGGEN BELGICA BE-19-6107051
SQUEEZER
2/6 10h:39':09,74" 26h:39’:09" 250.133 m/min 0.381
103 LEWANDOWSKI KAZIMIERZ POLONIA PL-19-829046
1/3 10h:39':15,50" 26h:39’:15" 250.117 m/min 0.384
104 NORTH STAR SUECIA SU-19-VBF2705
NORTH STAR R3
1/4 10h:39':16,90" 26h:39’:16" 250.115 m/min 0.388
105 DABROWSKI PAWEL POLONIA PL-19-457531
1/1 10h:39':26,58" 26h:39’:26" 250.089 m/min 0.392
106 EVIN P+N REPUBLICAESLOVACA SK-19-02601-14
STEFANI14
2/3 10h:39':30,52" 26h:39’:30" 250.078 m/min 0.396
107 GYN TONIC Spain ESP-19-100580
1/3 10h:40':13,78" 26h:40’:13" 249.966 m/min 0.399
108 SBAAI HICHAM-YASSIN AANAN C MARRUECOS ESP-19-145082
1/3 10h:41':28,56" 26h:41’:28" 249.771 m/min 0.403
109 EUROPA MASTER PIGEONS A RUMANIA RO-19-530019
1/2 10h:44':31,00" 26h:44’:31" 249.296 m/min 0.407
110 ALEJANDRO SEGURA B Spain ESP-19-071946
1/3 10h:45':31,52" 26h:45’:31" 249.141 m/min 0.41
111 TANDEM KARIM-ALI ABDALI-LOFT Spain ESP-19-101059
1/3 10h:52':36,64" 26h:52’:36" 248.047 m/min 0.414
112 KHL KAMENAR REPUBLICACHECA CZ-19-0265-912
OXFORD
1/4 10h:52':37,81" 26h:52’:37" 248.044 m/min 0.418
113 GOETZ GUENTER Germany DV-19-05136-1053
1/5 10h:59':14,42" 26h:59’:14" 247.03 m/min 0.422
114 HOK REIJNEN-BOLTON D HOLANDA NL-19-1001785
1/3 11h:00':07,58" 27h:00’:07" 246.896 m/min 0.425
115 PEDRO SAURA GARCIA Spain ESP-19-073032
1/1 11h:03':07,72" 27h:03’:07" 246.439 m/min 0.429
116 TEAM SWEECK-FRACKOWIAK POLONIA PL-19-1200369
2/4 11h:03':14,41" 27h:03’:14" 246.422 m/min 0.433
117 WONDER PIGEON TEAM ITALIA IT-19-9042139
1/5 11h:03':47,33" 27h:03’:47" 246.338 m/min 0.437
118 MSK PIGEONS A BELGICA BE-19-5059057
SALLIE
1/3 11h:03':52,41" 27h:03’:52" 246.326 m/min 0.44
119 SBAAI HICHAM-YASSIN AANAN D MARRUECOS MAROC-19-23210
2/3 11h:08':30,08" 27h:08’:30" 245.625 m/min 0.444
120 TEAM MORSO DINAMARCA DAN-19-075-0169
1/1 11h:08':31,47" 27h:08’:31" 245.622 m/min 0.448
121 PETER HORVATH REPUBLICAESLOVACA SK-19-02001-1262
TOHI 1
2/4 11h:08':33,10" 27h:08’:33" 245.617 m/min 0.451
122 ARTIC LOFT OF NORWAY B NORUEGA NOR-19-032-381
ARTIC CHIPO
2/2 11h:08':36,35" 27h:08’:36" 245.61 m/min 0.455
123 TANDEM MALAGA-SEVILLA Spain ESP-19-102038
1/1 11h:09':20,99" 27h:09’:20" 245.499 m/min 0.459
124 MARCUS LECKE Germany DV-19-04087-328
2/4 11h:10':17,14" 27h:10’:17" 245.356 m/min 0.463
125 GOLDWINGS USA ESTADOSUNIDOSDEAMERI IF-EMC-19-343
2/5 11h:16':10,76" 27h:16’:10" 244.474 m/min 0.466
126 JAIME AMELLER PONS Spain ESP-19-155166
1/2 11h:16':15,84" 27h:16’:15" 244.461 m/min 0.47
127 IOAN MARCEL DUMITRAS Spain ESP-19-075048
2/2 11h:18':21,51" 27h:18’:21" 244.148 m/min 0.474
128 TANDEM NORTE Spain ESP-19-236101
2/4 11h:18':42,25" 27h:18’:42" 244.096 m/min 0.478
129 TANDEM ZOILO-JAVIER HERRERA Spain ESP-19-246803
1/3 11h:18':51,70" 27h:18’:51" 244.074 m/min 0.481
130 CORVO HOLANDA NL-19-1029635
ROLAND
1/3 11h:18':54,50" 27h:18’:54" 244.066 m/min 0.485
131 M&M KRAMER/THE FLYING BANKERS PAISESBAJOS NL-19-1549591
MULTIPLIER
1/1 11h:19':24,70" 27h:19’:24" 243.992 m/min 0.489
132 AAAP KSAR ELKEBIR Spain ESP-19-271665
2/3 11h:22':40,24" 27h:22’:40" 243.506 m/min 0.493
133 DEKKER BROTHERS B PAISESBAJOS NL-19-3907515
TIM
1/3 11h:22':42,80" 27h:22’:42" 243.502 m/min 0.496
134 AAAP KSAR ELKEBIR Spain ESP-19-271663
3/3 11h:28':28,58" 27h:28’:28" 242.65 m/min 0.5
135 DR. ANDREAS LÃœDTKE Germany DV-19-09040-200
2/4 11h:28':38,03" 27h:28’:38" 242.625 m/min 0.504
136 DE SCHEEMAEKER FREDERIC BELGICA BE-19-2004016
MICHAEL
1/1 11h:28':40,82" 27h:28’:40" 242.62 m/min 0.507
137 EMERALD&DIAMONDS DYNASTY A IRLANDA DEL NORTE GB-19-V17865
DYNASTY 865
1/3 11h:28':42,26" 27h:28’:42" 242.615 m/min 0.511
138 TEAM BRUECK-STIENEKER Germany DV-19-01654-494
1/3 11h:31':50,49" 27h:31’:50" 242.155 m/min 0.515
139 RAFAEL JERONIMO FORNES Spain ESP-19-146394
1/4 11h:31':58,12" 27h:31’:58" 242.136 m/min 0.519
140 RAFAEL JERONIMO FORNES Spain ESP-19-146387
2/4 11h:32':06,20" 27h:32’:06" 242.116 m/min 0.522
141 ARTIC LOFT OF NORWAY A NORUEGA NOR-19-032-367
ARTIC SUPER 33
1/3 11h:36':02,02" 27h:36’:02" 241.541 m/min 0.526
142 ILAVSKY TEAM REPUBLICAESLOVACA SK-19-02808-673
FERRARI
1/4 11h:36':42,10" 27h:36’:42" 241.444 m/min 0.53
143 SBAAI HICHAM-YASSIN AANAN F MARRUECOS ESP-19-145364
2/5 11h:36':43,29" 27h:36’:43" 241.441 m/min 0.534
144 GONZALO VALERO MARTIN B Spain ESP-19-143807
1/4 11h:38':18,12" 27h:38’:18" 241.211 m/min 0.537
145 ILAVSKY TEAM REPUBLICAESLOVACA SK-19-02808-601
MLYNICA STAR
2/4 11h:38':26,43" 27h:38’:26" 241.191 m/min 0.541
146 MANUEL BAILEN CAÑIZARES Spain ESP-19-094207
1/2 11h:48':25,24" 27h:48’:25" 239.748 m/min 0.545
147 MARTIN SAEVAREID NORUEGA NOR-19-032-75
MS75
2/2 11h:49':01,16" 27h:49’:01" 239.662 m/min 0.549
148 SBAAI HICHAM-YASSIN AANAN G MARRUECOS MAROC-19-23249
1/3 11h:49':46,50" 27h:49’:46" 239.554 m/min 0.552
149 GYN TONIC Spain ESP-19-101071
2/3 11h:55':03,76" 27h:55’:03" 238.799 m/min 0.556
150 KAIDI MAROUAN
Breeded by: MASTER TEAM B
POLONIA PL-19-976792
BUNIA
1/3 11h:58':55,67" 27h:58’:55" 238.249 m/min 0.56
151 THIJS PAISESBAJOS NL-19-1710325
SKYLER
1/1 12h:06':56,95" 28h:06’:56" 237.117 m/min 0.563
152 TANDEM WEN-WALO Spain ESP-19-236108
1/3 12h:10':22,87" 28h:10’:22" 236.635 m/min 0.567
153 GYN TONIC Spain ESP-19-100749
3/3 12h:13':13,87" 28h:13’:13" 236.237 m/min 0.571
154 TANDEM ZOILO-JAVIER HERRERA Spain ESP-19-246804
2/3 12h:13':17,82" 28h:13’:17" 236.227 m/min 0.575
155 SBAAI HICHAM-YASSIN AANAN H MARRUECOS ESP-19-145389
1/3 12h:13':21,31" 28h:13’:21" 236.218 m/min 0.578
156 TEAM FLOREA SORIN B RUMANIA BE-19-3001677
1/1 12h:14':22,30" 28h:14’:22" 236.076 m/min 0.582
157 DERBY SEVILLA A Spain ESP-19-130142
1/4 12h:14':31,78" 28h:14’:31" 236.056 m/min 0.586
158 TEAM BRUECK-STIENEKER Germany DV-19-01654-487
2/3 12h:21':50,03" 28h:21’:50" 235.041 m/min 0.59
159 SBAAI HICHAM-YASSIN AANAN H MARRUECOS ESP-19-145031
2/3 12h:24':34,32" 28h:24’:34" 234.664 m/min 0.593
160 INMEMORIAM Spain ESP-19-018463
1/4 12h:24':34,32" 28h:24’:34" 234.664 m/min 0.597
161 DERBY EL TORCAL A Spain ESP-19-120134
1/5 12h:24':35,39" 28h:24’:35" 234.661 m/min 0.601
162 KHAMIMI FRERE B FRANCIA FR-19-087215
1/2 12h:31':06,10" 28h:31’:06" 233.768 m/min 0.604
163 RIDA GZOULY E MARRUECOS ESP-19-145210
1/4 12h:31':09,82" 28h:31’:09" 233.761 m/min 0.608
164 MAZIARZ RACING TEAM A POLONIA PL-19-0233-4364
SLEEPY
1/4 12h:34':22,87" 28h:34’:22" 233.322 m/min 0.612
165 SBAAI HICHAM-YASSIN AANAN J MARRUECOS MAROC-19-23231
3/4 12h:56':27,69" 28h:56’:27" 230.355 m/min 0.616
166 T.ABDELILAH-KHOULY-MOHAMEDE GZ MARRUECOS ESP-19-145130
1/4 12h:58':15,62" 28h:58’:15" 230.116 m/min 0.619
167 FAMILIE SOELLNER B Germany DV-19-02733-2132
1/1 13h:05':01,21" 29h:05’:01" 229.224 m/min 0.623
168 FAMILIE SOELLNER Germany DV-19-02733-1989
2/6 13h:05':20,10" 29h:05’:20" 229.183 m/min 0.627
169 JOSE JUAN FUENTES PEREZ Spain ESP-19-196375
1/3 13h:11':26,63" 29h:11’:26" 228.384 m/min 0.631
170 TEAM SWEECK-FRACKOWIAK POLONIA PL-19-1200358
3/4 13h:11':29,66" 29h:11’:29" 228.378 m/min 0.634
171 JAVIER SOTO B Spain ESP-19-071771
1/5 13h:23':26,80" 29h:23’:26" 226.83 m/min 0.638
172 TEAM FLOREA SORIN A RUMANIA BE-19-3001652
1/1 13h:31':55,92" 29h:31’:55" 225.744 m/min 0.642
173 RIDA GZOULY J MARRUECOS ESP-19-145161
3/4 13h:46':04,12" 29h:46’:04" 223.956 m/min 0.646
174 ANTONIO LOPEZ CONEJO Spain ESP-19-111853
2/4 13h:49':15,78" 29h:49’:15" 223.557 m/min 0.649
175 GOETZ GUENTER Germany DV-19-05136-1078
2/5 13h:53':10,00" 29h:53’:10" 223.069 m/min 0.653
176 MIGUEL ANGEL VENY Spain ESP-19-100775
2/4 13h:53':16,95" 29h:53’:16" 223.057 m/min 0.657
177 SBAAI HICHAM-YASSIN AANAN I MARRUECOS ESP-19-145321
4/4 13h:58':25,07" 29h:58’:25" 222.418 m/min 0.66
178 SERROKH LOFT BELGICA BE-19-2078980
1/4 14h:07':55,65" 30h:07’:55" 221.249 m/min 0.664
179 PERDOCH RAFAL POLONIA PL-19-1168934
1/1 14h:17':24,37" 30h:17’:24" 220.095 m/min 0.668
180 KHL KAMENAR REPUBLICACHECA CZ-19-0265-935
MANCHESTER
2/4 14h:24':38,25" 30h:24’:38" 219.222 m/min 0.672
181 SAS RYSZARD Spain ESP-19-057588
2/3 14h:29':37,35" 30h:29’:37" 218.625 m/min 0.675
182 TEAM STEPNIEWSKI POLONIA PL-19-1013841
1/5 15h:02':59,00" 31h:02’:59" 214.709 m/min 0.679
183 SBAAI HICHAM-YASSIN AANAN G MARRUECOS ESP-19-145385
2/3 15h:09':52,00" 31h:09’:52" 213.919 m/min 0.683
184 ANTONIO RUBIO NICOLAS Spain ESP-19-071043
1/4 15h:09':57,57" 31h:09’:57" 213.909 m/min 0.687
185 TEAM JAMIN A BELGICA BE-19-5082380
VENCO
1/3 15h:09':58,09" 31h:09’:58" 213.908 m/min 0.69
186 EMERALD&DIAMONDS DYNASTY C IRLANDA DEL NORTE GB-19-V17918
DYNASTY 918
1/4 15h:10':03,05" 31h:10’:03" 213.898 m/min 0.694
187 TANDEM BROCAL-IFACH Spain ESP-19-076202
1/5 15h:28':59,25" 31h:28’:59" 211.754 m/min 0.698
188 T.ABDELILAH-KHOULY-MOHAMEDE GZ MARRUECOS ESP-19-145056
2/4 15h:29':47,61" 31h:29’:47" 211.664 m/min 0.701
189 JAVIER SOTO B Spain ESP-19-073000
2/5 15h:54':06,59" 31h:54’:06" 208.975 m/min 0.705
190 TEAM SOFIA BULGARIA BG-19-70045
1/4 16h:00':03,20" 32h:00’:03" 208.328 m/min 0.709
191 RIDA GZOULY E MARRUECOS ESP-19-145120
2/4 16h:02':11,61" 32h:02’:11" 208.097 m/min 0.713
192 UKRAINE MASTER Germany DV-19-07407-137
2/4 16h:02':16,27" 32h:02’:16" 208.088 m/min 0.716
193 CARLOS AROUNI JABER Spain ESP-19-257132
1/2 16h:06':12,10" 32h:06’:12" 207.663 m/min 0.72
194 GONZALO VALERO MARTIN B Spain ESP-19-143849
2/4 16h:23':12,63" 32h:23’:12" 205.846 m/min 0.724
195 TEAM SOFIA BULGARIA BG-19-70056
2/4 16h:29':52,03" 32h:29’:52" 205.142 m/min 0.728
196 EUROPA MASTER PIGEONS B RUMANIA RO-19-530021
1/1 16h:30':08,00" 32h:30’:08" 205.114 m/min 0.731
197 TEAM KLAT DINAMARCA DAN-19-049-4338
2/4 16h:30':23,70" 32h:30’:23" 205.088 m/min 0.735
198 KRAJCIK DANIEL&ANDREA A REPUBLICAESLOVACA SK-19-01106-221
KAAS 221
1/3 16h:45':03,43" 32h:45’:03" 203.557 m/min 0.739
199 HANS&EVERT-JAN EIJERKAMP HOLANDA NL-19-1411722
VINO AZUL
1/4 16h:50':35,71" 32h:50’:35" 202.986 m/min 0.743
200 ALP RACE TEAM A SUIZA CH-19-7694
1/5 16h:56':34,62" 32h:56’:34" 202.371 m/min 0.746
201 ZIDANE Spain ESP-19-121053
1/3 16h:56':39,74" 32h:56’:39" 202.363 m/min 0.75
202 EMERALD&DIAMONDS DYNASTY B IRLANDA DEL NORTE GB-19-V17916
DYNASTY 916
3/3 17h:11':01,35" 33h:11’:01" 200.902 m/min 0.754
203 UKRAINE MASTER Germany DV-19-07407-139
3/4 17h:19':45,42" 33h:19’:45" 200.025 m/min 0.757
204 TEAM KLAT DINAMARCA DAN-19-049-4254
3/4 17h:19':50,31" 33h:19’:50" 200.017 m/min 0.761
205 BABINSKI MARIUSZ POLONIA PL-19-017-2237
1/3 17h:26':06,72" 33h:26’:06" 199.392 m/min 0.765
206 TEAM BRUECK-STIENEKER Germany DV-19-01654-587
3/3 17h:26':35,37" 33h:26’:35" 199.344 m/min 0.769
207 HAMMOUDA/OUMAST/HARCHAOUI/NADI MARRUECOS MAROC-19-50006
3/5 17h:27':53,87" 33h:27’:53" 199.215 m/min 0.772
208 SAMI&MATEO Spain ESP-19-140559
1/3 17h:29':29,85" 33h:29’:29" 199.056 m/min 0.776
209 DERBY IBIZA Spain ESP-19-185112
1/3 17h:30':02,80" 33h:30’:02" 199.002 m/min 0.78
210 ZIDANE Spain ESP-19-121029
2/3 17h:42':31,18" 33h:42’:31" 197.773 m/min 0.784
211 SERROKH LOFT BELGICA BE-19-2078991
2/4 17h:47':00,60" 33h:47’:00" 197.336 m/min 0.787
212 TATOU LOFT MARRUECOS MAROC-19-34603
1/2 17h:48':21,18" 33h:48’:21" 197.205 m/min 0.791
213 SBAAI HICHAM-YASSIN AANAN H MARRUECOS ESP-19-145028
3/3 17h:50':37,89" 33h:50’:37" 196.984 m/min 0.795
214 FAMILIE SOELLNER Germany DV-19-02733-2077
3/6 17h:51':17,51" 33h:51’:17" 196.92 m/min 0.799
215 ANTONIO RUBIO NICOLAS Spain ESP-19-071053
2/4 17h:51':31,37" 33h:51’:31" 196.897 m/min 0.802
216 SAS RYSZARD Spain ESP-19-057566
3/3 17h:55':06,07" 33h:55’:06" 196.551 m/min 0.806
217 CARLOS AROUNI JABER Spain ESP-19-257274
2/2 17h:59':31,11" 33h:59’:31" 196.125 m/min 0.81
218 KRAJCIK DANIEL&ANDREA A REPUBLICAESLOVACA SK-19-01106-231
DIMTO 231
2/3 18h:03':02,82" 34h:03’:02" 195.787 m/min 0.813
219 SADLAK VENDELIN+ANDREJ REPUBLICAESLOVACA SK-19-01302-982
SPECIAL 982
2/4 18h:03':24,96" 34h:03’:24" 195.752 m/min 0.817
220 DAVID GIMENEZ Spain ESP-19-070414
2/2 18h:16':02,31" 34h:16’:02" 194.549 m/min 0.821
221 PIGEONS TEAM DULA REPUBLICAESLOVACA SK-19-02304-713
FUENGIROLA
1/3 18h:34':35,06" 34h:34’:35" 192.81 m/min 0.825
222 TANDEM KARIM-HAFID BTAIMI Spain ESP-19-101043
1/3 18h:47':01,14" 34h:47’:01" 191.661 m/min 0.828
223 PEETERS-VAN CROMBRUGGEN BELGICA BE-19-6107053
WHITE YONI
3/6 18h:59':40,79" 34h:59’:40" 190.506 m/min 0.832
224 KLAUS STIENEKER Germany DV-19-01654-333
KLAUSEL 333
2/3 19h:12':16,07" 35h:12’:16" 189.37 m/min 0.836
225 MEVR. P. WOLTERS A PAISESBAJOS NL-19-1032015
1/4 19h:19':34,82" 35h:19’:34" 188.718 m/min 0.84
226 ANTONIO RUBIO NICOLAS Spain ESP-19-071042
3/4 20h:17':42,30" 36h:17’:42" 183.68 m/min 0.843
227 ALP RACE TEAM B SUIZA CH-19-19269
1/2 20h:36':27,93" 36h:36’:27" 182.112 m/min 0.847
228 DOMINGO MARIO DIAZ ACOSTA Spain ESP-19-195360
1/2 08h:33':29,64" 48h:33’:29" 137.293 m/min 0.851
229 FCO. JAVIER PALENZUELA ARMAS Spain ESP-19-234888
1/4 08h:35':36,69" 48h:35’:36" 137.193 m/min 0.854
230 FCO. JAVIER PALENZUELA ARMAS Spain ESP-19-234887
2/4 08h:37':00,72" 48h:37’:00" 137.127 m/min 0.858
231 ALEXANDER GEBEL Germany DV-19-07407-134
2/4 08h:49':51,64" 48h:49’:51" 136.526 m/min 0.862
232 MEVR. P. WOLTERS A PAISESBAJOS NL-19-1032010
2/4 08h:52':01,45" 48h:52’:01" 136.425 m/min 0.866
233 ALEJANDRO SEGURA A Spain ESP-19-071920
1/4 09h:02':58,04" 49h:02’:58" 135.917 m/min 0.869
234 SCHMIDT-SOMMER Germany DV-19-04465-173
2/5 09h:03':55,85" 49h:03’:55" 135.873 m/min 0.873
235 CORVO HOLANDA NL-19-1029638
BIBI 1
2/3 09h:44':22,58" 49h:44’:22" 134.032 m/min 0.877
236 KAIDI MAROUAN
Breeded by: HAMMOUDA/OUMAST/HARCHAOUI/NADI
MARRUECOS MAROC-19-50005
4/5 09h:58':09,85" 49h:58’:09" 133.416 m/min 0.881
237 FOUNANI-BAHI-KARIM B MARRUECOS MAROC-19-197000
1/3 10h:22':09,16" 50h:22’:09" 132.356 m/min 0.884
238 TEAM SOFIA BULGARIA BG-19-70048
3/4 10h:51':07,00" 50h:51’:07" 131.1 m/min 0.888
239 LEWANDOWSKI KAZIMIERZ POLONIA PL-19-829063
2/3 11h:03':30,79" 51h:03’:30" 130.57 m/min 0.892
240 FAMILIA VALERO Spain ESP-19-143933
2/4 11h:20':31,77" 51h:20’:31" 129.848 m/min 0.896
241 AURAAM MATEI RUMANIA RO-19-475616
1/2 11h:25':52,12" 51h:25’:52" 129.623 m/min 0.899
242 PJ PIGEONS REPUBLICAESLOVACA SK-19-03501-1027
PJ MAG BLUE
1/1 11h:49':43,94" 51h:49’:43" 128.629 m/min 0.903
243 TANDEM ORTEGA-CAMACHO Spain ESP-19-097539
1/2 11h:56':07,10" 51h:56’:07" 128.365 m/min 0.907
244 EQUIPO FAMILIA SCHILLING Spain ESP-19-086067
2/4 12h:08':24,76" 52h:08’:24" 127.861 m/min 0.91
245 MIGUEL ANGEL RUIZ LAMA Spain ESP-19-100810
1/1 12h:23':59,24" 52h:23’:59" 127.227 m/min 0.914
246 DANIEL ILIE Spain ESP-19-075738
1/3 12h:38':13,68" 52h:38’:13" 126.654 m/min 0.918
247 ALP RACE TEAM A SUIZA CH-19-7693
2/5 12h:38':43,89" 52h:38’:43" 126.634 m/min 0.922
248 FOUNANI-BAHI-KARIM B MARRUECOS MAROC-19-196981
2/3 12h:51':38,73" 52h:51’:38" 126.118 m/min 0.925
249 BODNAR PIGEONS TEAM REPUBLICAESLOVACA SK-19-03503-1200
ROSTINA
2/5 12h:52':11,47" 52h:52’:11" 126.096 m/min 0.929
250 FAMILIE SOELLNER Germany DV-19-02733-2081
4/6 13h:14':14,50" 53h:14’:14" 125.226 m/min 0.933